Image module

SİSTEM

Sistem Yapısı İle İlgili Sorular

Kablosuz internet, pop noktalarına kurulan antenler vasıtası ile havadan taşınır. Hizmet alacak olan binanın yüksek noktasına kurulan alıcı anten ile, interneti pop noktasından alır, modeme veya direk bilgisayara aktarır.

Havadan giden sinyaller veriye dönüştüğü sırada WPA2 ile şifrelenmektedir. WPA2 bilinen en güvenilir kablosuz şifreleme yöntemidir.

Kablosuz internet hizmetimizi kullanırken sabit telefon hattı gerekmemektedir.

Yağmur ve kar için %99.9 kesintisiz hizmet için altyapı planlaması yapılmaktadır ve sistem bu şekilde çalışmaktadır. Yağmur ve karda kesinti yaşayabilecek noktalara hizmet vermemekteyiz. 6 yıldır çalışan sistemimizde en kötü hava koşullarında dahi kesinti yaşanmamıştır. Aşırı rüzgardan antenlerin etkilenmemesi için iyi monte edilmesi gerekmektedir ve tüm noktalarımızın montajı bu şekilde yapılmaktadır.

POP noktalarına yapılan son kullanıcı erişimleri PPPOE ve MAC tabanlı denetimlerden geçmektedir. Dışarıdan bir hackerin hattı dinlemesi teknik olarak mümkün değildir.

Wireless sinyallerin havada yayılımı düz bir çizgi halinde değil elips şeklinde dağılmaktadır. Bu nedenle sinyalin önüne geçen nesneler direk olarak veri transferini durduramayacaktır.

Teknik olarak böyle bir şey mümkün değildir. Her kullanıcı kendi IP adresi ile internete taşınmaktadır. Bir kullanıcıya verilen IP adresinin başka bir kullanıcıda kullanılmasına sistem müsaade etmemektedir.

Merkezden müdahale edilecek sorunlara 7/24 anlık olarak çözüm getirebilmekteyiz. Müşterinin yerinde müdahale edilmesi gereken durumlarda 1-4 saat veya en geç aynı gün içerisinde arıza giderilmektedir.

Image module

ÖDEME

Ödemeler İle İlgili Sorular

Son açılan internet paket sürenizin bitimine 2 gün kala sisteme kayıtlı olan cep telefonunuza mesaj gelmektedir. Bu mesajı takip eden 2 gün içerisinde ödemenizi yapmanız halinde kesinti yaşamadan internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Evet. İnternet üzerinden sitemizdeki online işlem merkezini kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Ödemelerinizi Ofisimizde bulunan ödeme birimine yapabileceğiniz gibi hesap numalarımıza yada online işlem merkezimize yapabilirsiniz.

Banka  İban No Hesap Sahibi
DENİZBANK TR89 0013 4000 0145 1995 0000 15 Efsanenet Yetkilisi İsmail Karaselek
QNB FİNANSBANK TR97 0011 1000 0000 0073 6470 79 Efsanenet Yetkilisi İsmail Karaselek
YAPI KREDİ TR38 0006 7010 0000 0051 8187 54 Efsanenet Yetkilisi İsmail Karaselek

Sitemizin ana menüsünde bulunan Online işlem Merkezi menüsünden giriş yapabilirsiniz

Kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız bizi arayarak öğrenebilir yada ilgili sayfadan şifremi unuttum diyerek cep telefonunuza kullanıcı adı ve şifrenizin mesaj olarak gelmesini sağlayabilirsiniz?

Bizi arayıp  bilgi vermeniz ve talep etmeniz halinde internetiniz 1 aylık olarak gerekçe sorulmadan açık hesap şeklinde açılmaktadır.

Açma ve kapama durumunda herhangi bir ücret ödemezsiniz.