Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Aklına Takılan Sorular mı var?

Sıkça Sorulan Sorular

Sizlerden Gelen Çok Sık Sorulan Soruları Burada Topladık

Evet yasaldır. EfsaneNet Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) dan İnternet Servis Sağlayıcılığı Lisansı olan bir Firmadır..
 
Kablolar ile ana pop noktasına ulaşan yüksek kapasiteli internet, pop noktası üzerindeki anten yardımı ile radyo sinyaline dönüştürülmektedir. 2.4 GHz ve 5 Ghz frekansından yayın yapan vericinin sinyali yakındaki başka bir verici tarafından replike (replication) edilerek kapsama alanı genişlemektedir.
Antenlerimiz kötü hava şartlarından (yağmur,kar v.s.) etkilenmemektedir.
 

Tüm tarifelerimiz taahhütsüzdür, istediğiniz zaman iptal etme hakkına sahipsiniz.

Masaüstü bilgisayarınız için wireless adaptör alarak kablosuz internet hizmetini kullanabilirsiniz.
 
Sinyal gücünüz çok düşük ise öncelikle bağlantı kurduğunuz konumu değiştirerek en iyi sinyal aldığınız konumda bağlantı kurmayı deneyiniz. Yine de sinyal gücü değeri aynı ise, Firmamızda bulabileceğiniz daha güçlü cihazlar ile sinyal sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.
 
1: Kablosuz ağ listesinde hiçbir ağ adı görünmüyorsa kablosuz ağ adaptörünüz bilgisayar üzerinden kapatılmış, devre dışı bırakılmış veya sürücü yazılımı silinmiş olabilir. Bu üç sebep üzerinde bilgisayarınızda inceleme yaparak sorununuzu düzeltebilirsiniz. 2: Yukarıdaki sorunlardan hiç biri bilgisayarınızda olmadığı halde kablosuz ağ adı görünmüyorsa çevrenizde hiç bir kablosuz ağ yayını yok demektir. 3: Bulunduğunuz konumda daha önce “EfsaneNet” ağına bağlanmanıza rağmen şu anda aynı konumda bağlanamıyorsanız lütfen teknik destek hattımızı arayınız..
 
Kullandığımız üyelik sistemi ile yapılan tüm bağlantıların log kayıtlarını tutmaktayız. Ancak yaptığınız veri transferinin şifrelenmeden (No-Encryption) iletildiğini belirtmek isteriz. Yaptığınız bağlantılarda https bağlantıları tercih etmenizi tavsiye ederiz.
 
Hayır telefon aboneliğine ihtiyaç yoktur.